Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Europejski certyfikat dla kliniki ginekologii

Klinika Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach otrzymała certyfikat akredytacyjny od Europejskiej Rady i Kolegium Położnictwa i Ginekologii. Dokument ten potwierdza, że pacjentki leczone są na najwyższym, europejskim poziomie. Taki certyfikat ma zaledwie 6 klinik w Polsce, a w Europie jest ich 171- informuje profesor Wojciech Rokita, kierownik Kliniki.

Autor: Iwona Murawska

07.02.2017 12:05

image Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

- Dla pacjentek oznacza to, ze są w jednostce, która leczy według standardów stosowanych we wszystkich krajach Unii Europejskiej, także w tych bardzo bogatych. Przed nami certyfikat otrzymała klinika w szpitalu w Berlinie, jedna z najlepszych w Europie, jeżeli nie na świecie – stwierdza profesor Wojciech Rokita.

Uzyskanie certyfikatu nie byłoby możliwe bez współpracy z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz oddziałem neonatologii ze szpitala wojewódzkiego, informuje profesor Stanisław Głuszek, prorektor ds. medycznych UJK. - To również zwrócenie uwagi na pewne szczegóły kliniczne i naukowe całemu zespołowi szpitala i uczelni. To jest niezwykle ważne, ponieważ poprzez audyty nie tylko się sprawdzamy, ale edukujemy – dodaje profesor Stanisław Głuszek.

Certyfikat, to także potwierdzenie bardzo dobrej współpracy Kliniki Położnictwa i Ginekologii z oddziałem neonatologicznym w szpitalu na Czarnowie, informuje dr Grażyna Pazera, kierownik oddziału. - Zespół neonatologiczny przez cały czas jest przygotowany do tego, że może nastąpić np. przedwczesny poród. My wówczas przejmujemy opiekę nad noworodkiem, a jednocześnie zajmujemy się też jego mamą. W naszym zespole są osoby, które potrafią nauczyć mamę karmić dziecko, czy w ogóle opiekować się noworodkiem – wyjaśnia dr Grażyna Pazera.

Uzyskanie przez Klinikę Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach oznacza także, że w klinice będzie możliwość odbywania staży specjalizacyjnych w dziedzinie ginekologii i położnictwa prze lekarzy z całej Unii Europejskiej. Dokument przyznawany jest na dwa lata.

Profesor Wojciech Rokita, kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach będzie gościem środowej Rozmowy Dnia w Radiu Kielce, o godz. 8.30.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony ginekolog Dziecko Warto wiedzieć