Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bezpłatne badania w ŚCO

Dzień otwarty organizuje Świętokrzyskie Centrum Onkologii. W ramach akcji będzie można skorzystać z wielu badań profilaktycznych.

Autor: Iwona Murawska

04.02.2017 09:08

image 15.10.2014 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Mammografia Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala, każdy kto przyjdzie do centrum będzie mógł zmierzyć ciśnienie krwi, wskaźnik masy ciała BMI, a także tkanki tłuszczowej. Ponadto panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych oraz nauczyć się samobadania piersi na fantomie.

- Będą także porady dotyczące rzucenia palenia oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie także wykładów Specjaliści będą mówić m.in. o tym, jak czytać etykiety, czyli jak mądrze wybierać żywność, a także o tym jak skutecznie się relaksować - dodaje Izabela Opalińska.

W akcję włączył się świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Każdy chętny będzie mógł wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, otrzymać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta lub informacje na temat rządowego programu „Leki 75+”. Przygotowano także dwie publikacje: „Jak i gdzie leczyć się bezpłatnie” oraz „Mały pacjent - poradnik dla rodziców i personelu medycznego”.

Dzień otwarty w Świętokrzyskim Centrum Onkologii rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 13.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ badania ŚCO EKUZ onkologia