Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bezpłatne badania USG dla dzieci

Z bezpłatnych badań USG mogą skorzystać dziś dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia. Mobilny ambulans stoi przy alei Solidarności, przed głównym wejściem do Galerii Echo.

Autor: Iwona Murawska

03.02.2017 11:04

Komentarze

Badania mają na celu wykrycie lub wykluczenie zmian nowotworowych. Lekarz dokona oceny stanu zdrowia szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, a u dziewczynek narządów miednicy mniejszej - informuje Tomasz Zając, radiolog ze Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie.

- Chorób onkologicznych wśród dzieci jest mniej niż wśród dorosłych, ale one również występują. Ze względu, że małe dziecko nie jest w stanie nam dokładnie określić, co i gdzie go boli, wykrywamy te choroby w dużo bardziej zaawansowanym stadium niż u dorosłych. Stad też istota wykonywania takich badań – dodaje dr Tomasz Zając.

Po badaniu, rodzice otrzymują jego wynik oraz mogą liczyć na konsultację lekarza, jeżeli istnieje potrzeba dalszej diagnostyki. Z bezpłatnych badań skorzystał m.in. 3,5 letni Michał. Jak powiedział jego tata, Maciej Barański - rzadko jest możliwość żeby zbadać dziecko ultrasonograficznie, do specjalisty trudno się dostać, dlatego warto korzystać z takich akcjach, jak ta dzisiejsza.

Badania będą wykonywane w ambulansie do godziny 19.00. Organizatorem akcji jest Fundacja „Słoneczna Przyszłość”.

Galeria zdjęć Kielce. Bezpłatne badania USG dla dzieci (03.02.2017) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

badania Słoneczna Przyszłość USG Dziecko