Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gwiazdy dwóch pokoleń w Filharmonii Swiętokrzyskiej

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się dzisiejszy koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej, w trakcie którego melomanom zaprezentują się gwiazdy dwóch muzycznych pokoleń.

Autor: Leszek Ślusarski

03.02.2017 06:00 / Aktualizacja 03.02.2017 06:00

image Fot. / Radio Kielce

Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpią dziś wieczorem znakomici artyści:
Marek Pijarowski – wybitny dyrygent i pedagog cieszący się międzynarodowym uznaniem oraz Maria Włoszczowska – młodziutka skrzypaczka, przebojem wkraczająca na europejskie salony muzyki poważnej.

Artyści zaprezentują Kielczanom mistrzowskie interpretacje utworów, będących arcydziełami symfoniki.

Dodajmy, że Marek Pijarowski jest szefem poznańskiej orkiestry symfonicznej, oraz krajowym ekspertem studiów dyrygenckich, których klasy mistrzowskie prowadzi we Wrocławiu i w Warszawie.
Grając pod jego dyrekcją, laury ubiegłorocznego, XV Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w wielkim stylu zdobyła - Maria Włoszczowska.

Maria Włoszczowska – to obdarzona fenomenalnym warsztatem skrzypaczka z pokaźnym dorobkiem artystycznym, laureatka najważniejszych konkursów skrzypcowych świata.

Mieszkająca w Londynie artystka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konserwatorium Królewskiego w Brukseli, zagra na skrzypcach Pietro Guarnieri’ego z 1715 roku.

Arcydzieła symfoniki zabrzmią dziś w Filharmonii Świętokrzyskiej o godzinie 19.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Filharmonia Świętokrzyska muzyka