Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Spektakl, który integruje niepełnosprawnych

Podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy dla chorych na Alzheimera w Kielcach odwiedzili dziś aktorzy z Krakowa. Niepełnosprawni seniorzy mogli w ich wykonaniu obejrzeć spektakl „Bacówka”, opowiadający o miłosnych perypetiach górala. Małgorzata Kudła, kierownik placówki informuje, że dla jej podopiecznych to nie tylko możliwość kontaktu ze sztuką, ale także forma rehabilitacji.

Autor: Iwona Murawska

01.02.2017 14:56

image 01.02.2017 Kielce. Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Urzędniczej odwiedzili artyści teatralni z Krakowa. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To taki nietypowy spektakl, w którym nasi seniorzy mogą brać udział, a nie są tylko biernymi widzami. Dzięki temu integrują się ze środowiskiem i rozszerzają swoją pamięć - dodaje Małgorzata Kudła.

Spektakl obejrzał m.in. Jan Kowalczyk. Ta sztuka zmusiła mnie do myślenia i do uruchomienia wyobraźni. Ponadto aktorzy potrafili nawiązać z nami kontakt i wspólnie śpiewaliśmy, czy klaskaliśmy - dodaje Jan Kowalczyk.

Środowiskowy Dom Samopomocy dla chorych na Alzheimera przy ulicy Urzędniczej 16A, który prowadzi Caritas Diecezji Kieleckiej, oferuje specjalistyczną pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych, zmagających się z zaburzeniami pamięci. W placówce przebywają 33 osoby.

Galeria zdjęć Kielce. Teatr z Krakowa w Domu Środowiskowym (01.02.2017) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Środowiskowy Dom Samopomocy Teatr