Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ostrowiecki SOR zostanie rozbudowany

Ostrowiecki szpital powiatowy przygotowuje rozbudowę oddziału ratunkowego. Stara się przy tym o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

31.01.2017 14:11

image Fot. Kalina Łabuz - Bębas / Radio Kielce
Komentarze

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda poinformował, że planowany wkład własny inwestycji wyniesie 3 mln złotych, kwota dofinansowania zaś prawie 6 mln.

To kolejna próba zdobycia dofinansowania na SOR. Poprzedni projekt złożony w Ministerstwie Zdrowia zakładał 3 mln dofinansowania i 6 mln wkładu własnego. - Warunki nie były korzystne dla powiatu i dlatego nie skorzystaliśmy z dofinansowania - powiedział Zbigniew Duda. Obecny plan rozbudowy SOR zakłada powiększenie powierzchni i doposażenie oddziału.

Władze powiatu oraz dyrekcja szpitala planują również budowę specjalnego pawilonu, który rozwiązałby problem pacjentów pozostających pod wpływem alkoholu. Jego koszt oszacowano na milion złotych - Zwróciliśmy się do gmin w powiecie o dofinansowanie tego przedsięwzięcia, jeśli wyrażą zgodę, będziemy mieli budynek, w którym będą trzeźwieli pacjenci oraz nowoczesny SOR - powiedział starosta. Dodał, że liczy na uzyskanie od gmin kwoty 500 tys. złotych.

Władze Ostrowca Świętokrzyskiego już zadeklarowały wsparcie. - Wszyscy widzimy, jak wygląda sytuacja na SORze, więc nie odżegnujemy się od pomocy - powiedziała zastępca prezydenta Ostrowca Marzena Dębniak.

Tygodniowo na szpitalny oddział ratunkowy w Ostrowcu trafia średnio 40 osób pod wpływem alkoholu. Ich obecność utrudnia znacznie udzielanie pomocy medycznej innym pacjentom. Konkurs w Ministerstwie Zdrowia o dofinansowanie SOR ma być rozstrzygnięty na przełomie czerwca i lipca. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, rozbudowa może ruszyć jeszcze pod koniec tego roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ostrowiec SOR RK Ostrowiec Św. Warto wiedzieć