Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Oryginalny pomysł biblioteki na promocję gminy

Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie znalazła oryginalny sposób włączenia się w obchody 160. rocznicy śmierci Josepha Conrada- Korzeniowskiego. Placówka chce przy okazji promować atrakcję turystyczną gminy, czyli ruiny Huty Józef w Samsonowie.

25.01.2017 12:26

image Pozostałości Huty w Samsonowie Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Ma temu służyć konkurs na projekt pocztówki poświęconej hucie. Karta musi jednak nawiązywać również do rozpoczętego właśnie roku Josepha Conrada.

- Chcemy połączyć dwa różne segmenty kultury, które mają wspólny mianownik, czyli imię Józef- powiedziała Anna Żmudzińska, dyrektor biblioteki. Jak twierdzi, połączenie tych dwóch elementów w jednej pracy jest ciężkim zadaniem, ale liczy na kreatywność uczestników konkursu. Technika pracy jest dowolna.

Huta w Samsonowie powstała z inicjatywy Stanisława Staszica w latach 1818-23. Nazwa zakładu pochodzi od imienia gen. Józefa Zajączka, namiestnika królestwa Polskiego, który położył pod jego budowę kamień węgielny. Ruiny stanowią część zespołu przemysłowego, wpisanego do rejestru zabytków.

Prace konkursowe można zgłaszać do 17 marca. Na zwycięzców czekają nagrody, m.in. kilkudniowy wyjazd do Brukseli oraz weekendowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym.

 

Magdalena Nowak

icon-tag

Tagi do tego wpisu

literatura