Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

"Pegaz" uczestnikiem ogólnopolskiego konkursu

Teatr „Pegaz” działający przy Kieleckim Centrum Kultury oraz zespół z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Curie-Skłodowskiej w Końskich będą reprezentować województwo świętokrzyskie w IV Ogólnopolskim Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych. W tym roku do konkursu zgłosili się jedynie uczniowie ze szkół średnich.

Autor: Ryszard Koziej

24.01.2017 15:00

image Kieleckie Centrum Kultury Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Według świętokrzyskiego wicekuratora oświaty Renaty Rabczyńskiej, która uczestniczyła w pracach jury, przygotowanie szkolnego spektaklu wymaga bardzo dużego zaangażowania uczniów i pracujących z nimi nauczycieli.

Inny członek jury dyrektor kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej Przemysław Predygier, z zawodu aktor i reżyser, wysoko ocenił poziom gry uczniów szkolnych zespołów teatralnych, z kolei Beata Kamińska z Wydziału Kultury i Promocji kieleckiego ratusza zwróciła uwagę na umiejętność wykorzystania przez uczniów klasyki literackiej do opowiedzenia na scenie o swoich własnych problemach.

Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych jest organizowany przez Telewizję Polską od 2012 roku. Ogólnopolskie jury do 20 lutego wyłoni 12 przedstawień, które będzie można obejrzeć w Internecie. O tym, który spektakl zwycięży, zdecydują internauci.

Podczas każdej edycji w finale znajdowały się zespoły z regionu świętokrzyskiego, rok temu konkurs wygrał teatr „Hades” z Buska Zdroju, w pierwszym konkursie zwyciężył zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej w podkieleckim Tumlinie.

Tegorocznego laureata poznamy 26 marca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KCK teatr Pegaz Teatr