Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wkrótce budowa Browaru Kultury

Rozpoczęły się przygotowania do długo oczekiwanej inwestycji - budowy ostrowieckiego Browaru Kultury. Do połowy lutego Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejskie Centrum Kultury znajdujące się obecnie w budynku starego browaru muszą opuścić dotychczasową siedzibę. Przez najbliższe dwa lata instytucje będą działać w budynku kina „Etiuda”.

24.01.2017 11:04

image Fot. meteorarchitects.pl / Radio Kielce

Jak zapewnia Marek Cichosz, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury, przeprowadzka nie spowoduje wstrzymania działalności instytucji. - Wszystko, co mieliśmy zaplanowane, będzie realizowane. Sekcje, chóry i my, pracownicy, płynnie przenosimy się do budynku kina. Wszystkie zajęcia, przedsięwzięcia i plany na ten rok będą realizowane.

Nie odwołujemy nic, nie zamykamy się, wręcz przeciwnie, będziemy jeszcze intensyfikować nasze działania - dodaje Marek Cichosz.

Przeprowadzka wpłynie nieznacznie na działalność kulturalną ostrowieckiego BWA. Jak informuje dyrektor instytucji Jolanta Chwałek - praca BWA będzie zawieszona tylko na czas przekwaterowania, a terminy wystaw mogą się zmienić. -Postaram się zrobić zaplanowane na ten rok wystawy z przesunięciem dwutygodniowym, żebyśmy zdążyli to wszystko zorganizować. Będziemy się starać organizować taką samą liczbę wystaw, na tym samym poziomie - mówi Jolanta Chwałek.

Dodaje, że są w planach wystawy plenerowe, na przykład na rynku miejskim lub w parku. Przewidziane są również wystawy w innych salach w mieście, aby zapewnić mieszkańcom stały kontakt ze sztuką.

Dodaje, że są w planach wystawy plenerowe, na przykład na rynku miejskim lub w parku. Przewidziane są również wystawy w innych salach w mieście, aby zapewnić mieszkańcom stały kontakt ze sztuką.

W ostrowieckim Browarze Kultury mają znaleźć swoje miejsce Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. Oferty złożyło 8 firm. Projekt budowlany ma został złożony do końca października.

Koszt całej inwestycji, to ponad 21 milionów złotych, z czego niemal 16 milionów, to dofinansowanie z Unii Europejskiej, 4 miliony pokryje miasto, a pozostały milion złotych będzie pochodzić z budżetu państwa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ostrowiec BWA stary browar Browar Kultury RK Ostrowiec Św.