Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dawcy szpiku zarejestrowani

Kilkadziesiąt osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku podczas akcji, która została przeprowadzona w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. W spotkaniu uczestniczyli głównie uczniowie trzecich klas ostrowieckich liceów.

16.01.2017 17:30

image 12.07.2015 Kielce. Plac Artystów. Żołnierze zachęcają do rejestracji w bazie dawców szpiku Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce
Komentarze

Akcja rozpoczęła się od wykładu profesora Leszka Kauca na temat leukemii i sposobów walki z chorobą. Uczniowie młodszych klas, po wysłuchaniu wykładu profesora zadeklarowali, że w przyszłym roku, po osiągnięciu wieku dojrzałości, będą chcieli uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach, które dają szansę wyleczenia osobom chorym na nowotwory krwi.

Pomysłodawcą akcji był wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego Grigor Szaginian, oraz Fundacja Przeciwko Leukemii, która bezpłatnie pomaga ludziom chorym na białaczkę. Organizacja powstała w maju 2000 roku z inicjatywy osób, które od wielu lat zarówno zawodowo, jak i z potrzeby serca, zajmują się pacjentami cierpiącymi na schorzenia układu krwiotwórczego. Fundacja, oprócz kompleksowego wsparcia osób chorych na nowotwory krwi, pomaga w wyborze kliniki, która przeprowadzi transplantację, organizuje także akcje informacyjne propagujące przeszczep szpiku jako skuteczną metodę leczenia wielu chorób.