Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zarejestrują potencjalnych dawców szpiku

W poniedziałek 16 stycznia w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Pomysłodawcą akcji jest wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego Grigor Szaginian, który wraz z Fundacją Przeciwko Leukemii, przeprowadzi "Akcję Szpik”.

13.01.2017 14:31

image 12.07.2015 Kielce. Plac Artystów. Żołnierze zachęcają do rejestracji w bazie dawców szpiku Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce
Komentarze

Rejestracja odbędzie się w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości przy ulicy Akademickiej.

Potencjalny dawca musi zabrać ze sobą dowód osobisty i oddać niewielką ilość krwi. Nie są konieczne wcześniejsze badania lekarskie. Na pobranie krwi można zgłaszać się po posiłku. W akcji mogą uczestniczyć osoby między 18 a 35 rokiem życia.

Fundacja Przeciwko Leukemii pomaga ludziom chorym na nowotwory krwi, nazywane białaczkami. Organizacja powstała w maju 2000 roku. Oprócz kompleksowego wsparcia osób chorych na nowotwory krwi, pomaga w wyborze kliniki, która przeprowadzi transplantację. Organizuje akcje informacyjne propagujące przeszczep szpiku jako skuteczną metodę leczenia wielu chorób, prowadzi szkolenia, kursy i wykłady na temat przeszczepu szpiku i ewentualnych konsekwencji.

Chęć uczestnictwa w akcji można zgłaszać do soboty pod numerem 660 080 164.