Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejna filia ŚCO w regionie otwarta

Świętokrzyskie Centrum Onkologii otworzyło filię w Sandomierzu. Z konsultacji onkologa będą mogli korzystać zarówno pacjenci z podejrzeniem nowotworu, wymagający zaplanowania dalszej diagnostyki i leczenia, chorzy znajdujący się w trakcie leczenia, jak i ci, którzy zakończyli już leczenie, ale wymagają wizyt kontrolnych u onkologa, informuje Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

Autor: Iwona Murawska

21.12.2016 16:56

image Nowa Izba Przyjęć Szpitala Powiatowego w Busku Zdroju - sprzęt medyczny Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

- Jednym z ważniejszych celów, to także zacieśnienie współpracy lekarzy z sandomierskiego szpitala z naszym zespołem lekarskim, tym bardziej że w Sandomierzu jest już filia radioterapii ŚCO -  dodaje Stanisław Góźdź.

To już kolejna filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w naszym regionie. Takie placówki funkcjonują także w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Staszowie i Końskich. Planowane jest otworzenie również poradni onkologiczne w Pińczowie. - Rocznie w całym województwie świętokrzyskim notuje się ponad 6400 nowych zachorowań na nowotwory złośliwe. Dlatego koniecznością jest otwieranie filii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w miastach powiatowych - dodaje Stanisław Góźdź.

Sandomierska filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, która znajduje się w tamtejszym szpitalu, czynna jest w czwartki, od godziny 9.00. Pierwsi pacjenci przyjęci zostaną 5 stycznia.