Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lekarze i położne mogą zeznawać

Lekarze i położne ze szpitala w Starachowicach zostaną przesłuchani w sprawie wydarzeń, do których doszło 2 listopada na oddziale patologii ciąży. Wówczas kobieta na szpitalnej sali samotnie urodziła martwe dziecko.

Autor: Iwona Murawska

13.12.2016 15:39

image 04.11.2016 Starachowice. Szpital. Oddział patologii ciąży. Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Dziś uprawomocniło się postanowienie o zwolnieniu z tajemnicy lekarskiej i przesłuchaniu w charakterze świadków personelu medycznego, informuje Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach. - Oznacza to, że prokurator nie ma żadnych przeszkód, by wyjaśniać okoliczności dramatycznego wydarzenia w starachowickim szpitalu. Akta sprawy zostaną niezwłocznie przekazane prokuraturze w Starachowicach - dodaje Jan Klocek. 

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, informuje, że przesłuchania świadków rozpoczną się jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego tygodnia i potrwają kilka dni. - Musimy ustalić terminy przesłuchań poszczególnych osób i wezwać ich z odpowiednim wyprzedzeniem. Poza tym jest koniec roku, najpierw musimy zakończyć sprawy, które są zaplanowane do zakończenia w bieżącym miesiącu - dodaje Daniel Prokopowicz. 

Tymczasem, jak informowaliśmy, cztery położne ze Szpitala Powiatowego w Starachowicach złożyły pozew do sądu pracy. Nie zgadzają się z decyzją dyrekcji lecznicy, która zwolniła  je z pracy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Starachowice Lekarz położne