Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krzysztof Lipiec: Nauczyciele nie stracą pracy

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, zgodnie z zapowiedziami, prowadzą z mieszkańcami naszego regionu konsultacje pod hasłem „Świętokrzyska Dobra Szkoła”. W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej z rodzicami, uczniami i nauczycielami spotkali się posłowie: Krzysztof Lipiec, Maria Zuba, Marek Kwitek i Andrzej Kryj. Obecny był także wiceprzewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Andrzej Pruś. Dyskusja dotyczyła planowanych przez rząd zmian w systemie edukacji.

Autor: Tomasz Piwko

06.12.2016 06:29

image Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Jak powiedział poseł Krzysztof Lipiec - zmiany w oświacie polegające na stopniowym wygaszaniu gimnazjum i wprowadzeniu 8- letniej szkoły podstawowej, 4- letniego liceum ogólnokształcącego, bądź 5- letniego technikum i 5- letnich studiów jest zobowiązaniem wyborczym PiS. Partia stara się z tych zapowiedzi wywiązywać, zważywszy, że takie jest oczekiwanie społeczne i głosy większości rodziców. Poseł dodał, że - jego zdaniem - reforma będzie odebrana w sposób pozytywny. Jak zaznaczył - potrzeba ciężkiej pracy, by ją przeprowadzić w jak największym porządku. Zapewnił również, że nikt z nauczycieli nie straci pracy, są bowiem ustawowe gwarancje ochrony statusu zawodowego nauczyciela.

Tego też dotyczą obawy nauczycieli. Pytano także, czy reforma nie jest pospiesznie wprowadzana i jakie będą jej koszty.

Poseł Maria Zuba poinformowała, że konsultacje potrwają do marca przyszłego roku. Wtedy też samorządy będą musiały przyjąć uchwały w sprawie sieci placówek oświatowych w gminach i powiatach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Edukacja