Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Hodowcy gołębi wspomagają chore dzieci

47 tysięcy 900 złotych – to kwota jaką zebrano dla chorych onkologicznie dzieci, w trakcie charytatywnej licytacji gołębi. Po raz piąty zorganizowali ją członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręgu Kielce. Za uzyskane pieniądze kupiony zostanie sprzęt dla Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Autor: Wiktor Dziarmaga

04.12.2016 21:28

image 3.12.2016 Kielce. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Świętokrzyska Wystawa Królików Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Sławomir Pająk prezes Okręgu Kielce poinformował, że w trakcie tegorocznej licytacji w Targach Kielce sprzedano 128 ptaków, podarowanych przez hodowców z całej Polski. Darczyńcy w tym roku byli wyjątkowo hojni. Najdrożej wylicytowany gołąb został sprzedany za 1 900 złotych. Ponadto  Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Okręgu Kielce na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi przekazał dodatkowe 15 tysięcy złotych jakie udało się zgromadzić podczas charytatywnego lotu gołębi z Paryża do Polski. W lipcu 6 tysięcy gołębi, od hodowców z całej Polski przeleciało liczącą nawet 1500 kilometrów trasę. Za udział w locie, każdego ptaka, hodowcy płacili wtedy 10 złotych.

Jak powiedziała Anna Mazur-Kałuża rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, z w zeszłym roku pieniądze z licytacji zostały przekazane na zakup 15 nowoczesnych łóżek oraz 10 przyłóżkowych stolików. Na razie nie wiadomo  na jaki cel przeznaczone zostaną fundusze zebrane w tym roku - ustali to dyrekcja szpitala. W trakcie ostatniej licytacji, w grudniu 2015 roku, zebrano ponad 51 tysięcy złotych.