Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejne inwestycje drogowe w Świętokrzyskiem. Powstaną nowe mosty

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji kolejne inwestycje na świętokrzyskich drogach. Będą one realizowane z programu budowy drogowych obiektów inżynierskich i sfinansowane zostaną ze środków budżetu państwa - poinformował poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Autor: Bartłomiej Zapała

01.12.2016 14:22

image 25.11.2016. Krzysztof Lipiec - poseł Prawa i Sprawiedliwości Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Dzięki temu ma powstać pięć mostów i przepustów na drogach krajowych biegnących przez nasz region: most w miejscowości Rudka w powiecie ostrowieckim na drodze krajowej nr 9, przepust pod drogą nr 42 w Stąporkowie, a także mosty w miejscowościach Andruszkowice, Polanów i Samborzec w powiecie sandomierskim, w ciągu drogi krajowej nr 79.

- Dotychczasowy stan tych obiektów nie zapewniał bezpiecznego ruchu dla kierowców i pieszych, dlatego powstaną nowe mosty i towarzyszące im chodniki - dodał poseł Lipiec. Nowe inwestycje drogowe mają kosztować ponad 18 milionów złotych, większość z nich przeprowadzonych zostanie w 2019 roku. Na czas ich realizacji budowane będą tymczasowe przejazdy. Najwcześniej, bo już w przyszłym roku rozpoczną się prace przy przepuście w Stąporkowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz