Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wszyscy z rekomendacji posła Lipca. Nowe władze PiS w regionie [SKŁAD]

Poseł Krzysztof Lipiec ponownie został prezesem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu kieleckim. Do zarządu partii weszło 20 osób czyli wszystkie, które zostały zaproponowane przez parlamentarzystę.

Autor: Bartłomiej Zapała

27.11.2016 19:50

image Wybory lidera PiS w regionie (27 listopada 2016) Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Krzysztofa Lipca na lidera świętokrzyskiego PiS rekomendował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Podczas głosowania za jego kandydaturą opowiedziało się 395 delegatów zebranych na zjeździe partii w siedzibie Targów Kielce. Przeciwko było 161 osób, a od głosu wstrzymało się 19. Trzy głosy były nieważne.

- Proszę Was, byśmy byli razem i umieli mówić jednym językiem. Nie szukajmy w naszym gronie tych, którzy chcieliby nam źle życzyć. Oni są poza Prawem i Sprawiedliwością – mówił do kilkudziesięciu działaczy, którzy pozostali do końca zjazdu zwycięzca głosowania. - Dzisiaj otwieramy kartę nowej historii naszej partii. Z tą energią, którą dzisiaj uwolniliśmy możemy osiągnąć dobry wynik w wyborach samorządowych, a moc, którą pokazaliśmy wpłynie na zmiany w województwie świętokrzyskim – dodawał Krzysztof Lipiec.

Pytany przez Radio Kielce o głosy przeciwne jego kandydaturze poseł Lipiec stwierdził, że przyjmuje je z pokorą. Poseł Maria Zuba powiedziała natomiast, że te głosy to oznaka normalności panującej w partii. - To zdrowa sytuacja, że w partii pojawiają się różne poglądy, co nie zmienia faktu, że wygrana Krzysztofa Lipca miała zdecydowany charakter – stwierdziła. Maria Zuba dodała, że liczy iż oponenci dotychczasowych władz przedstawią szybko propozycje korekt dotychczasowej działalności partii.

Senator Jarosław Rusiecki, który przewodniczył trwającym ponad siedem godzin obradom uznał natomiast, że zwycięstwo posła Krzysztofa Lipca jest uhonorowaniem jego ciężkiej pracy na rzecz ugrupowania. - W ponad piętnastoletniej historii naszej partii w tym regionie nie osiągaliśmy tak dobrych wyników, to w dużym stopniu zasługa prezesa Lipca – powiedział Jarosław Rusiecki.

Poseł Dominik Tarczyński komentując wskazanie, którego dokonał prezes Jarosław Kaczyński stwierdził, że rekomendacja dla Krzysztofa Lipca jest uznaniem dla jego dotychczasowej pracy i wyników osiąganych przez PiS w regionie świętokrzyskim. „Używając języka sportowego nie zmienia się liderów po wygranych meczach, a po wygraniu wyborów parlamentarnych przed nami kolejne zadanie w postaci wyborów samorządowych” - dodał parlamentarzysta.

"Szanuję wybór prezesa Kaczyńskiego" - powiedziała Radiu Kielce poseł Anna Krupka. Jak dodała, liczy na dobry wynik partii w wyborach samorządowych. „Mam nadzieję, że organizacja PiS będzie wzrastała szczególnie w tych miejscach, gdzie poparcie dla naszego ugrupowania nie było dotąd najwyższe. Pierwszym sprawdzianem czy dobrze wykorzystana jest energia, która tkwi w naszych szeregach będą wybory samorządowe” - stwierdziła Anna Krupka.

Eurodeputowana z regionu świętokrzyskiego Beata Gosiewska uważa natomiast, że Prawo i Sprawiedliwość powinno ulec wzmocnieniu w regionie świętokrzyskim. „Kondycja świętokrzyskiego PiS mogłaby być lepsza, ale już teraz mamy wielu działaczy, partia przyciąga kolejne osoy, jest więc szansa na osiągnięcie dobrego wyniku w kolejnych wyborach”   powiedziała. Beata Gosiewska przyznała też, że wskazanie na Krzysztofa Lipca jako lidera PiS w regionie świętokrzyskim nie było zaskoczeniem.

Uczestnicy Zjazdu wybrali także Zarząd Okręgu. Z rywalizacji o miejsce w tym gronie odpadli m.in. były prezes świętokrzyskiego PiS Janusz Barański czy świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

Wybrani do Zarządu Okręgu PiS:

Jan Bartosik, Stanisław Batóg, Paweł Faryna, Mirosław Gębski, Krzysztof Kandefer, Łukasz Karpiński, Dariusz Kijanka, Krzysztof Koniusz, Dariusz Kozak, Cezary Majcher, Waldemar Maruszczak, Jarosław Miszczyk, Rafał Nowak, Marianna Noworycka-Gniatkowska, Grzegorz Piec, Tadeusz Sikora, Jerzy Stopa, Jacek Toś, Jan Zawisza, Magdalena Zieleń.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec PiS