Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kto pokieruje świętokrzyskim PiS? Okaże się w niedzielę

W niedzielę podczas zjazdu okręgowego działacze Prawa i Sprawiedliwości wybiorą swoje regionalne władze. Poseł Krzysztof Lipiec - lider partii w regionie nie chce oceniać swoich szans na ponowny wybór na stanowisko prezesa. Przypomina, że zgodnie ze statutem - kandydata do tej funkcji, wskazuje prezes partii Jarosław Kaczyński. Jego decyzja odczytana zostanie dopiero na zjeździe.

Autor: Robert Kałuża

25.11.2016 11:51

image 25.11.2016. Krzysztof Lipiec - poseł Prawa i Sprawiedliwości Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec zapewnił na naszej antenie, że Prawo i Sprawiedliwość w regionie jest w dobrej kondycji. Dodał, że poparcie, jakie ma PiS nie jest przypadkiem. To efekt ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy w poszczególnych gminach i powiatach. - Dzięki temu popiera nas coraz więcej wyborców, co potwierdzają ostatnie notowania - powiedział gość Radia Kielce. Poseł powołał się na wyniki sondażu, które publikuje dziś "Echo Dnia". Według gazety PiS mogłoby obecnie przejąć władze w województwie. Partię popiera 35,2 procent wyborców. Natomiast PSL, które wygrało ostatnie wybory samorządowe ma nieco ponad 20 procent poparcia. Dalsze miejsca zajmują: Ruch Kukiz '15 oraz Nowoczesna.

Poseł Krzysztof Lipiec nie ukrywał, że zbliżające się wybory samorządowe są dla PiS-u dużym wyzwaniem. Na razie chcemy jednak uporządkować pewne sprawy na zjeździe okręgowym - dodał gość Radia Kielce. W niedzielę, poza stanowiskiem prezesa delegaci wybiorą także 20 członków Zarządu Okręgu i Komisję Rewizyjną. Do zarządu wejdą dodatkowo z urzędu parlamentarzyści i członkowie Rady Politycznej. W sumie liczyć on może ponad 30 osób.

W okręgu świętokrzyskim, który pokrywa się z granicami województwa świętokrzyskiego zarejestrowanych jest około 1700 członków Prawa i Sprawiedliwości. Około 700 z nich regularnie opłaca składki członkowskie i będzie posiadało w niedzielę prawa wyborcze.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec PiS