Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krzysztof Lipiec: Postawiliśmy na politykę prorodzinną

Rok temu Polacy postawili na Prawo i Sprawiedliwość, chcę im za to podziękować - powiedział lider świętokrzyskiej organizacji PiS Krzysztof Lipiec. Dziś mija rok od objęcia władzy przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

Autor: Ewa Golińska

25.10.2016 10:41

image 22.10.2016. Krzysztof Lipiec - Prawo i Sprawiedliwość Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Poseł stwierdził, że przez ten czas zapoczątkowane zostały wielkie zmiany w kraju, dzięki temu, że rząd wsłuchiwał się w głosy społeczeństwa i realizował obietnice wyborcze. "Zrobiliśmy więcej przez rok, niż Platforma Obywatelska i PSL przez 8 lat" - zaznaczył Krzysztof Lipiec. Dodał, że najważniejszym zrealizowanym zadaniem jest program "Rodzina 500 plus" - wspierający Polaków i wpływający na demograficzny rozwój kraju. - Ta polityka prorodzinna będzie przez nas doskonalona, także poprzez kolejny rządowy program "Mieszkanie plus" - zadeklarował parlamentarzysta.

Odnosząc się do zarzutu o lekceważącym stosunku obecnego rządu do protestujących w ostatnim czasie osób, poseł stwierdził, że jest on nieprawdziwy. "Nie, ja bardzo przepraszam, jeśli przypomnimy sobie rządy poprzedniego ośmiolecia, jaki był stosunek ówczesnej władzy do protestujących, wykorzystywanie policji, bicie, prowokacje, to mamy wrażenie, że było to rodem z PRL-u.

Dzisiaj manifestujący mogą w sposób jasny i zgodnie z ich wolą wyrażać swoje poglądy" - powiedział Krzysztof Lipiec. Dodał, że dziś wszyscy mogą w sposób demokratyczny wypowiadać swoje opinie bez obaw. Poseł stwierdził, że dyskusja jest wręcz wskazana w demokracji. "My politykę rozumiemy, jako roztropną troskę o dobro wspólne. Dzisiejsze służby dbają o bezpieczeństwo Polaków, także w sferze polityki zewnętrznej, dbają o polską armię, obronę terytorialną, rozwój przemysłu obronnego, który będzie ukierunkowany na dozbrojenie wojska - zaznaczył gość Radia Kielce. Krzysztof Lipiec dodał, że rok, to za mało na zbudowanie wspólnoty w państwie, w którym istnieją podziały, ale do tej wspólnoty Prawo i Sprawiedliwość dąży. "To wielki wysiłek, za który odpowiedzialna jest nie tylko partia rządząca, ale również opozycja. Tymczasem opozycja ma do zaoferowania tylko awantury polityczne, więc trudno w takiej atmosferze budować wspólnotę" - powiedział poseł. Jak zaznaczył - warto przyjrzeć się badaniom opinii społecznej, z których wynika, że poprzednia ekipa rządząca, po roku sprawowania władzy cieszyła się mniejszym poparciem.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec PiS