Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejna filia ŚCO. Tym razem z Busku

W Busku-Zdroju od dziś zacznie działać filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Mieścić się będzie przy ulicy Bohaterów Warszawy 106. Jak informuje dyrektor ŚCO Stanisław Góźdź, poradnia będzie czynna w każdy poniedziałek od godziny 9.00.

Autor: Iwona Murawska

24.10.2016 07:30

image Otwarcie Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Z konsultacji onkologa z ŚCO będą mogli korzystać zarówno pacjenci z podejrzeniem nowotworu, wymagający zaplanowania dalszej diagnostyki i leczenia, chorzy znajdujący się w trakcie leczenia, jak i ci, którzy zakończyli już leczenie, ale wymagają wizyt kontrolnych u onkologa.

Rocznie w całym województwie świętokrzyskim notuje się ponad 6400 nowych zachorowań na nowotwory złośliwe. Dlatego, jak wyjaśnia Stanisław Góźdź, koniecznością jest otwieranie filii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w miastach powiatowych. Takie placówki funkcjonują już w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Staszowie i Końskich.

Rejestracja w poradni konsultacyjnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Busku-Zdroju będzie prowadzona pod numerem telefonu 41 36 74 819.

Kolejna filia ŚCO zostanie uruchomiona w Pińczowie.