Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kto szefem PiS w regionie? Wybiorą delegaci

Działacze Prawa i Sprawiedliwości 27 listopada podczas zjazdu okręgowego wybiorą regionalne władze, w tym prezesa okręgu kieleckiego PiS. Nie wiadomo jeszcze, czy Jarosław Kaczyński ponownie zaproponuje sprawowanie tej funkcji dotychczasowemu liderowi. Poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że kandydat przedstawiony zostanie dopiero w dniu zjazdu i wskaże go prezes PiS.

Autor: Robert Kałuża

21.10.2016 10:44

image 26.09.2016. Poseł PiS Krzysztof Lipiec Fot. Kamil Król / Radio Kielce

"Jeśli zgłoszona zostanie moja kandydatura - nie odmówię. Na razie za wcześnie by o tym mówić. Przyjmę każde zadanie, które PiS otrzyma od prezesa Jarosława Kaczyńskiego" - deklaruje poseł Krzysztof Lipiec. Gość Radia Kielce ma nadzieję, że zjazd okręgowy podejmie ważne decyzje i określi program działania partii na najbliższe miesiące. Dyskusja na ten temat rozpocznie się już 25 października podczas konwencji regionalnej w Kielcach. Wyzwaniem dla nowych władz będzie wygrana w najbliższych wyborach samorządowych. "Aby skutecznie rządzić państwem, trzeba mieć wzgląd na Polskę samorządową" - stwierdził poseł Lipiec.

Pytany o kondycję PiS przez zjazdem okręgowym, rozmówca Radia Kielce przytoczył wyniki ostatniego sondażu, które publikuje Echo Dnia. Wynika z nich, że Prawo i Sprawiedliwość popiera w regionie 42,8% wyborców. Na drugim miejscu PO - 13,6% a na trzecim Nowoczesna z prawie 13-to procentowym poparciem.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec