Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pińczowski dworzec na sprzedaż

Dworzec autobusowy w Pińczowie czeka na inwestora, który mógłby przeprowadzić jego modernizację. Nieruchomość była własnością spółki PKS Busko-Zdrój, która w 2015 roku ogłosiła upadłość. Zarządzający obiektem syndyk, wystawił go na sprzedaż, ale na razie nie ma chętnych na jej zakup.

Autor: Kamil Włosowicz

15.10.2016 15:57

image Dworzec autobusowy w Pińczowie. PKS Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

 Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak informuje, że gmina rozważa nabycie nieruchomości, ale jego zdaniem, lepiej żeby właścicielem został prywatny inwestor. Jak dodaje, zgłaszali się już przedsiębiorcy, z zamiarem wybudowania galerii handlowej, spełniającej rolę dworca, ale prawdopodobnie zraziła ich cena. Syndyk wycenił obiekt na pół miliona złotych.
 
Mieszkańcy Pińczowa i podróżni korzystający z przystanku dla busów, który znajduje się na placu obok byłego dworca uważają, że udostępnienie poczekalni jest niezbędne.
 
- Jest XXI wiek, a tutaj średniowiecze. Władze powinny coś zrobić, żeby było odpowiednie miejsce dla wszystkich podróżnych – apeluje korzystająca z transportu publicznego Danuta Kucięba. Podobnego zdania jest Anna Jachna, która podkreśla, że obecne wiaty przystankowe nie chronią podróżnych przed deszczem i wiatrem. Dodaje, że podróżujący na dłuższych trasach nie mają możliwości skorzystania w tym miejscu z toalety.

Jak informuje Justyna Skrzeszewska, syndyk zarządzający mieniem po spółce PKS Busko-Zdrój, w najbliższych dniach zostanie ogłoszony kolejny przetarg na sprzedaż pińczowskiego dworca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

dworzec autobusowy Pińczów