Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Aktywni seniorzy w Pińczowie rozpoczęli zajęcia na uniwersytecie

Pińczowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki. W prowadzonych zajęciach uczestniczy ponad osiemdziesiąt osób. W tym roku do grupy dołączyło siedem nowych słuchaczek. Uniwersytet funkcjonuje od czterech lat, powstał z inicjatywy lokalnej działaczki społecznej Bożeny Szatkowskiej-Mostek, która pełni jednocześnie funkcję przewodniczącej rady programowej Uniwersytetu.

Autor: Kamil Włosowicz

07.10.2016 11:11

image 07.10.2016. Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Jak nas poinformowała, program zajęć na Uniwersytecie jest mocno zróżnicowany. - Uczymy się od poniedziałku do piątku, w programie zajęć znalazły się trzy języki obce: niemiecki, rosyjski i angielski, dodatkowo zajęcia komputerowe, muzyczne i teatralne. A także plastyka w trzech odsłonach: ceramika, bibuła i malarstwo - wylicza Bożena Szatkowska-Mostek. Dodaje, że uniwersytet współpracuje ze szkołą muzyczną i innymi placówkami oświatowymi.

Jeden ze słuchaczy pińczowskiego Uniwersytetu III Wieku Józef Zacharski podkreśla, że jest bardzo zadowolony z prowadzonych tu zajęć. - Nikt nie jest tak stary, żeby jeszcze czegoś nowego w życiu nie mógł się nauczyć. Dodatkowo to szansa na spotkanie wielu interesujących osób - mówi.

Zajęcia pińczowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywają się w Samorządowym Centrum Kultury.

Galeria zdjęć Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie (7 października 2016) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów Uniwersytet Trzeciego Wieku