Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krzysztof Lipiec o projekcie ustawy zaostrzającej przepisy antyaborcyjne

Komentując odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy zaostrzającej przepisy antyaborcyjne poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec powiedział na naszej antenie, że projekt nie był dopracowany i wzbudzał społeczne protesty, które wykorzystywała opozycja angażując w marsze osoby, które czasami nie do końca wiedziały przeciwko czemu protestują.

Autor: Marek Orkisz

07.10.2016 10:52

image Krzysztof Lipiec - poseł Prawa i Sprawiedliwości Rozmowa Dnia Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Ponieważ życie ludzkie wymaga specjalnej ochrony to projekty w tej sprawie nie mogą być pisane i przyjmowane "na kolanie". Wymagają poważnej i przygotowanej debaty. Taka odbędzie się, ponieważ w Sejmie są kolejne projekty ustaw w tej sprawie. Swoje rozwiązania przygotowuje także Senat.

Gość Radia Kielce zwrócił uwagę, że podczas wczorajszej debaty premier Beata Szydło - zapowiedziała przygotowanie jeszcze w tym miesiącu, rozwiązań, które będą wspierać kobiety będące w zagrożonej ciąży i rodziny, które wychowują dzieci niepełnosprawne. Obok rozwiązań legislacyjnych dotyczących ochrony życia, równie ważna jest konkretne pomoc, z której mogą korzystać matki i ich rodziny - dodał poseł.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Rozmowa Dnia