Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejna filia ŚCO. Tym razem w Staszowie

W Szpitalu Powiatowym w Staszowie zostanie dziś otwarta poradnia konsultacyjna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Znacznie skróci i ułatwi ona drogę do specjalistów w Kielcach. Jak powiedział dyrektor Centrum Onkologii Stanisław Góźdź - pacjenci nie będą musieli niepotrzebnie pokonywać ponad stu kilometrów w obie strony, aby dostać się do specjalisty.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

26.09.2016 06:40

image 31.03.2016 Staszów. Szpital powiatowy. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na miejscu z dyżurującym lekarzem onkologiem ustalą terminy i konieczne zabiegi do wykonania w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Część badań i zabiegów operacyjnych będzie mogło być wykonywane w szpitalu w Staszowie - dodał dyrektor Góźdź .

Filie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii funkcjonują już w szpitalu w Ostrowcu, Starachowicach i Końskich. Wkrótce swoją działalność wznowi onkologia we Włoszczowie. W planach jest utworzenie oddziału świętokrzyskiej onkologii w Sandomierzu.

Otwarcie poradni w Szpitalu Powiatowym w Staszowie rozpocznie się o 11.00. Godzinę wcześniej przekazany zostanie sprzęt medyczny o wartości 150 tysięcy złotych ufundowany dla tej lecznicy przez Grupę Azoty prowadzącą w Grzybowie Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital Staszów ŚCO