Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nie ma chętnych na wyremontowane sandomierskich ulic

Sandomierz ma problemy ze znalezieniem wykonawców remontów miejskich ulic. Dwa przetargi trzeba było unieważnić, ponieważ nikt się nie zgłosił. Teraz ogłoszony został trzeci. Miasto planuje przebudować ulice: Maciejowskiego i Cieśli.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

19.09.2016 06:40

image Roboty drogowe Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Rozstrzygniecie tego przetargu nastąpi 22 września, a 6 dni później otwarte zostaną oferty na remont ulicy Dobkiewicza i Schinzla w sąsiedztwie szpitala.

Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski ma nadzieję, że tym razem uda się pozytywnie zakończyć przetargi i przystąpić do realizacji zadań. Przebudowa ulicy Dobkiewicza i Schinzla to po części projekt budżetu obywatelskiego z ubiegłego roku, rozszerzony z inicjatywy burmistrza. We wniosku mieszkańców była wymiana nawierzchni drogi oraz budowa chodników wzdłuż części jezdni. Miasto dołożyło do zakresu zadań zainstalowanie oświetlenia ulicznego.

Na przebudowę ulic Maciejowskiego i Cieśli miasto posiada 50-procentowe dofinansowanie z  rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Na ulicy Cieśli zaplanowano szeroki zakres prac. Powstaną tam liczne miejsca parkingowe, nowe chodniki, a nawierzchnia jezdni wymieniona zostanie na nową.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz remonty dróg Zygmunt Łuszczyński