Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będą wybory do lokalnych zarządów PiS

Regionalne struktury Prawa i Sprawiedliwości czekają wewnętrzne wybory. To efekt wczorajszego posiedzenia Rady Politycznej PiS, która wybrała władze partii oraz wskazała cele na najbliższe miesiące. Jak już informowaliśmy - nowymi osobami w ścisłym kierownictwie partii są wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński, którzy weszli w skład Komitetu Politycznego PiS. Nowymi wiceprezesami Prawa i Sprawiedliwości zostali: Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński. Pozostali wiceszefowie partii to: Beata Szydło, Adam Lipiński, Mariusz Kamiński i Antoni Macierewicz. To wzmocnienie pozycji osób, które zasiadają w rządzie - powiedział poseł Krzysztof Lipiec - komentując wczorajsze decyzje personalne.

Autor: Marek Orkisz

12.09.2016 10:11

image 12.09.2016. Poseł PiS Krzysztof Lipiec Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Odnosząc się do zadań, które stoją przed regionalnymi strukturami partii powiedział, że jest to przeprowadzenie wyborów do lokalnych zarządów PiS oraz w dalszej perspektywie rozpoczęcie przygotowań do wyborów samorządowych.

Pytany, czy sam będzie kandydował na prezesa okręgu świętokrzyskiego stwierdził, że taką osobę będzie wskazywał Jarosław Kaczyński i to jego należy pytać o rekomendacje.

Kolejnym zadaniem będzie przygotowanie wyborów samorządowych. Rada Polityczna odpowiedzialnymi chce zrobić m.in. parlamentarzystów, którzy pierwszy raz zasiadają w Sejmie. W naszym regionie są to posłanka Anna Krupka, Dominik Tarczyński i Andrzej Kryj. Poseł Lipiec powiedział, że ten pomysł ma prowadzić do zaangażowania osób, które mogą w ten sposób pomoc w wygraniu wyborów, ale odpowiedzialność polityczną za kampanię i wynik elekcji będą ponosić statutowe organy partii. To prezes partii i Komitet Polityczny oraz prezesi poszczególnych okręgów.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec PiS