Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prezydent RP odwiedzi MSPO, będzie również w Pińczowie

Piątek to ostatni dzień Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Na zakończenie targów stoiska odwiedzi prezydent RP Andrzej Duda. W Kielcach pojawi się przed południem. Prezydent będzie też uczestniczył w rozdaniu nagród dla wystawców - Defenderów. To wyróżnienia przyznawane za produkty już działające na rynku lub będące w trakcie wdrażania, które wyróżniają się oryginalnością i innowacyjnością.

Autor: Bartłomiej Zapała , Robert Kałuża

09.09.2016 07:19

image 04.07.2016 Kielce. Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod kamienicą Planty 7/9 Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

O tegorocznego Defendera walczą polskie i zagraniczne firmy. Wśród produktów zgłoszonych przez rodzimy przemysł zbrojeniowy jest między innymi symulator szybkiej łodzi operacyjnej. System powstał w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia. O nagrodę walczą też dwa produkty z Mesko. Zakłady ze Skarżyska-Kamiennej zgłosiły następcę przeciwlotniczego zestawu rakietowego GROM oraz amunicję przeciwpancerną. Po godzinie 14.00 prezydent udzieli ekskluzywnego wywiadu dla naszej rozgłośni.

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś także z mieszkańcami Pińczowa w Parku Miejskim. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa około godziny. Lider PiS w regionie  Krzysztof Lipiec przypomina, że w trakcie kampanii prezydenckiej Andrzej Duda odwiedził dziewięć miast powiatowych województwa świętokrzyskiego. Pińczów będzie trzecim miastem powiatowym w regionie, do którego Andrzej Duda przyjedzie, jako prezydent Polski. Dotychczas był w Jędrzejowie i Busku-Zdroju. Jak dodał poseł jest to wyraźny znak tego, że ziemia świętokrzyska została dobrze zapamiętana przez pana prezydenta.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów MSPO Prezydent RP Andrzej Duda