Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Korytnica bez tajemnic w filmie Łukasza Bełdowskiego

"Ukryte skarby Ponidzia - Korytnicka zatoka rekinów" - to tytuł filmu, który opowiada o Korytnicy w gminie Sobków, gdzie znajdują się skamieniałości z okresu miocenu, czyli sprzed 15 mln lat.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

06.09.2016 11:59

image 06.09.2016. Film ""Ukryte skarby Ponidzia - Korytnicka zatoka rekinów" Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak mówi Łukasz Bełdowski - autor filmu oraz członek jędrzejowskiego stowarzyszenia "Pro Persona” obraz opowiada o jednym z najciekawszych miejsc w naszym regionie, gdzie można znaleźć wiele skamieniałości skorupiaków, ale także zęby wielkich rekinów sprzed 15 milionów lat.

Z realizacji filmu zadowolona jest Jolanta Stępień - nauczyciel biologii z Gimnazjum z Sobkowa, która prowadzi geologiczno-przyrodniczą ścieżkę dydaktyczną w Korytnicy. Przypomina, że te tereny były kiedyś zalane przez ciepłe morze, w których mieszkało wiele organizmów. Dziś ich pozostałości np. muszelki możemy znaleźć na okolicznych polach. Jej zdaniem to bardzo ciekawe dopełnienie  wiedzy przekazywanej w szkole i promocja skarbów Korytnicy.

Film "Ukryte skarby Ponidzia - Korytnicka zatoka rekinów" ma być pokazywany w szkołach naszego regionu, jak również będzie dostępny w Internecie.

film

film

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Korytnica film