Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dziś pogrzeb Edwarda Kusztala

Kielczanie pożegnają dziś Edwarda Kusztala, wybitnego aktora, najbardziej znanego artystę Teatru imienia Stefana Żeromskiego, z którym związany był od 1967 roku. Pogrzeb Edwarda Kusztala rozpocznie msza żałobna w Kościele Św. Wojciecha w Kielcach o godzinie 14.00. Aktor zostanie pochowany na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

Autor: Ryszard Koziej

06.09.2016 06:35

image Edward Kusztal Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Mieszkańcy stolicy województwa świętokrzyskiego mogą również pożegnać legendę kieleckiej sceny dramatycznej, wpisując się do Księgi Kondolencyjnej, która została wystawiona w Teatrze im. Stefana Żeromskiego.

Edward Kusztal stworzył w Kielcach wiele kreacji, był ulubieńcem publiczności. Wielokrotnie nagradzany w plebiscycie "O Dziką Różę", na najpopularniejszego aktora. Po raz pierwszy zdobył to wyróżnienie 21 lat temu. W czerwcu tego roku odebrał, przyznaną po raz pierwszy przez dziennikarzy, honorową "Dziką różę" za całokształt twórczości i medal "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” przyznany przez wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

Edward Kusztal, w Kielcach zagrał ponad sto ról, ale był też znany z filmu. W latach osiemdziesiątych zagrał główną rolę w obrazie "Żeniac" Janusza Kidawy, ostatni raz pojawił się w przejmującym i wyrazistym epizodzie w głośnym filmie „Księstwo” Andrzeja Barańskiego przed pięcioma laty. Artysta zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 1. września. Miał 77 lat.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr