Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital wojewódzki tnie koszty

W czwartym kwartale tego roku Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zamierza wprowadzić program redukcji kosztów. Ma to poprawić sytuację finansową największej lecznicy w województwie. Jak informuje jej rzecznik Anna Mazur-Kałuża, same nadwykonania w pierwszym półroczu wynoszą 27 mln złotych. Te pieniądze szpital będzie chciał odzyskać.

Autor: Iwona Murawska

05.09.2016 14:50

image Szpital Wojewódzki, SOR Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jednym z elementów programu jest częściowa reorganizacja struktury oddziałów pediatrycznych poprzez zmniejszenie liczby stanowisk kierowniczych. Będzie to skutkować redukcją tzw. dodatków funkcyjnych.

O szczegółach będzie można powiedzieć więcej, gdy zaakceptuje go rada społeczna szpitala i przedstawiony zostanie pracownikom.

W szpitalu planowane jest także wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów, co przyczyni się do zmniejszenia wydatków na zakup materiałów biurowych. Z szacunków wynika, że dzięki temu w skali roku, uda się zaoszczędzić prawie 300 tysięcy złotych. Z kolei dzięki wspólnym zakupom leków i innych środków związanych z funkcjonowaniem placówki koszty zostaną zmniejszone o ponad milion siedemset tysięcy złotych.

Program optymalizacji kosztów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trafił już do analizy Urzędu Marszałkowskiego, który jest organem prowadzącym dla tej placówki.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Warto wiedzieć