Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Masz talent? Weź udział w konkursie

Osoby posiadające niezwykłe umiejętności i pasje mogą wziąć udział w kolejnej edycji konkursu "Talenty Świętokrzyskie" organizowanego przez Echo Dnia. Castingi odbędą się w 13 miastach województwa, a umiejętności będzie oceniać publiczność i jury. Najzdolniejsi powalczą o nagrody. Ich pula to około 70 tysięcy złotych.

Autor: Stanisław Blinstrub

05.09.2016 13:27

image Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Redaktor Naczelny Echa Dnia powiedział, że nagroda pieniężna to nie wszystko. Cennym wyróżnieniem może być opieka fundacji, które czynnie włączyły się w organizowanie konkursu.

Jurorka konkursu Kamila Drezno podkreśla, że dla chętnych do udziału w rywalizacji nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy kto czuje się na siłach może zaprezentować się na scenie. Przed publicznością mogą przedstawić się tancerze, muzycy czy iluzjoniści.

Idea wyławiania talentów podoba się marszałkowi województwa Adamowi Jakubasowi. Zwraca uwagę, że pierwsza edycja pokazała jak wiele osób ma swoje pasje, często ukrywane gdzieś w domu. Część artystów amatorów po raz pierwszy zaistniało przed publicznością.

Pierwsze castingi zaczynają się już 19 września. W październiku odbędą się finały powiatowe. 17 grudnia w Centrum Kongresowym Targów Kielce poznamy zwycięzcę konkursu.

Szczegółowy plan castingów prezentujemy na naszej stronie internetowej. Patronat medialny nad Talentem Świętokrzyskim objęło Radio Kielce.