Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krzysztof Lipiec: MSPO jest niezagrożony

Lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim, Krzysztof Lipiec jest spokojny o przyszłość i lokalizację Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w stolicy województwa. Pojawiły się bowiem informacje o tym, że MSPO będzie przeniesiony do Ostródy.

Autor: Katarzyna Podraza

05.09.2016 10:22

image 24.08.2016. Poseł PiS Krzysztof Lipiec Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Krzysztof Lipiec podkreślił, że pomysł na organizację takiej prestiżowej imprezy jest tylko i wyłącznie własnością Kielc i nikt tego stolicy województwa nie odbierze. To w skali polskiej i międzynarodowej bardzo ważne wydarzenie. Potwierdził to w rozmowie prezydent RP Andrzej Duda - dodał poseł Lipiec.

XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpoczyna się jutro i potrwa do 9 września. MSPO odwiedzi między innymi prezydent RP,  Andrzej Duda, premier Beata Szydło, szef Resortu Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Lider PiS w regionie odniósł się również na naszej antenie do prowadzonej przez "Solidarność" zbiórki podpisów poparcia pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Jak podkreślił, konieczne są jasne i przejrzyste procedury prawne dotyczące tej kwestii. W cywilizowanych państwach Starej Unii niedziela jest dniem świętym, warto teraz wspomnieć o postulatach z sierpnia 1980 roku i o pięciodniowym tygodniu pracy - zaznaczył poseł PiS. Jak dodał gość Radia Kielce, poczyniono zamach na siódmy dzień tygodnia jako dzień pracy i z tym musimy się uporać.

Związkowcom "Solidarności" zależy na wprowadzeniu zakazu pracy sklepów wielkopowierzchniowych. Projekt ustawy zakłada, że możliwe będzie prowadzenie handlu w niedzielę jedynie na stacjach benzynowych, kioskach, sklepach na terenie lotnisk, dworców autobusowych i kolejowych, a także w piekarniach i obiektach edukacyjnych i zdrowotnych. Do przyjęcia inicjatywy w Sejmie potrzebne jest zgromadzenie 100 tysięcy podpisów.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Rozmowa Dnia MSPO RK Kielce