Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielczanie żegnają Edwarda Kusztala

Mieszkańcy stolicy województwa świętokrzyskiego mogą pożegnać legendę kieleckiej sceny dramatycznej Edwarda Kusztala wpisując się do Księgi Kondolencyjnej. Jest ona wystawiona w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Autor: Iwona Murawska

03.09.2016 14:01

image 03.09.2016 Kielce. Zmarł aktor Edward Kusztal. Księga Kondolencyjna wystawiona w foyer Teatru Żeromskiego. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziennikarz i operator TVP - Zbigniew Batorski - znał aktora od wielu lat jeszcze z czasów Klubu Dziennikarza. Jak mówi: "Edzio był duszą towarzystwa, miał wyjątkowy  stosunek do bliźniego”. Zawodowo zawsze się sprawdzał i na scenie i w życiu. Miał szerokie kontakty z ludźmi. Bardzo kochał swoją żonę i córkę, miał z nimi ujmujący kontakt - dodaje Zbigniew Batorski.  

Z kolei aktor Marcin Brykczyński w Księdze Kondolencyjnej napisał: "Dziękuję za wspaniały przykład życia i pracy". Jak nam powiedział, miał tę wielką satysfakcję grać wspólnie z Edwardem Kusztalem w kliku spektaklach i podziwiać olbrzymi warsztat aktorski. Jednak jeden zapamiętał szczególnie. Jak mówi Marcin Brykczyński, podczas próby do spektaklu "Lawina" razem z innymi aktorami mieli ćwiczyć scenę bójki i to Edward Kusztal podpowiedział młodym aktorom jak tę scenę zagrać, by wypadła wiarygodnie.

Edward Kusztal z Teatrem imienia Stefana Żeromskiego był związany od 1967 roku. Stworzył tu ponad sto kreacji. Miał 77 lat. Jego pogrzeb  odbędzie w najbliższy wtorek, 6 września, msza żałobna rozpocznie się w Kościele Św. Wojciecha w Kielcach o godzinie 14.00. Aktor zostanie pochowany na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

fot. Jarosław Kubalski                                            

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Edward Kusztal Teatr