Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prezydent RP zawita do Pińczowa

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Pińczów. Wizyta planowana jest na 9 września. Jak informuje burmistrz Włodzimierz Badurak, który zaprosił głowę państwa, na razie nie są znane szczegóły. Pińczowski ratusz ustala je z Kancelarią Prezydenta. Włodzimierz Badurak podkreśla, że wizyta Andrzeja Dudy będzie dla pińczowskiego samorządu i mieszkańców dużym wyróżnieniem. - Cieszymy się, że będziemy mogli gościć w naszym mieście najważniejszą osobę w kraju - powiedział.

25.08.2016 14:42

image 07.06.2016 Busko Zdrój. Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami i kuracjuszami. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

O tym, że Andrzej Duda przyjął zaproszenie burmistrza Pińczowa, dwa dni temu na portalu społecznościowym pisał lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec. Dziś Włodzimierz Badurak potwierdził reporterowi Radia Kielce, że prezydent odwiedzi miasto 9 września.   

Prezydent kontynuuje objazd po regionie świętokrzyskim. W czasie ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej obiecał, że odwiedzi wszystkie świętokrzyskie powiaty. Kika dni po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta - 10 sierpnia ubiegłego roku, był z wizytą w Jędrzejowie. Niedawno - 7 czerwca odwiedził natomiast Busko-Zdrój.

Prezydent Andrzej Duda został też zaproszony na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który rozpocznie się 6 września w Targach Kielce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że głowa państwa ma przyjechać w ostatnim dniu salonu, czyli  9 września. Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń w rozmowie z Radiem Kielce powiedział jednak, że na razie Kancelaria Prezydenta nie potwierdziła żadnego terminu.

Kamil Włosowicz

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów Prezydent RP Andrzej Duda