Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

PiS chce wyrównania szans

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec wystąpił do rządu Beaty Szydło o zmianę pułapu dopuszczalnej wysokości pomocy publicznej w regionie świętokrzyskim. Do tej pory, przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w wysokości maksymalnie 35 procent wartości inwestycji, tymczasem w innych regionach należących do tzw. Polski Wschodniej wsparcie sięga 50 procent.

Autor: Bartłomiej Zapała

08.08.2016 13:33

image 8.8.3026 Kielce. Konferencja PiS z udziałem posła Krzysztofa Lipca i posłanki Marii Zuby. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

- Decyzja, którą podjął w tej sprawie premier Donald Tusk w 2014 roku, powinny być zmieniona, by region mógł się swobodnie rozwijać gospodarczo. Liczymy, po wstępnych rozmowach z wicepremierem Mateuszem Morawieckim na pozytywne rozpatrzenie złożonej interpelacji – mówił na zwołanej dziś konferencji prasowej parlamentarzysta.

W ocenie poseł PiS Marii Zuby, nierówne warunki konkurencyjności między województwem świętokrzyskim, a lubelskim czy podkarpackim mogą sprawiać, że firmy będą zamykać działalność gospodarczą w naszym regionie. - Jeżeli nie zabiega się o to, by warunki funkcjonowania przedsiębiorców były porównywalne z innymi województwami, to mogą oni znaleźć dla siebie bardziej korzystne warunki do funkcjonowania - powiedziała Maria Zuba.

50-procentowy pułap maksymalnej pomocy regionalnej obowiązuje obecnie w województwach: lubelskim, podkarpackim, podlaskim i warmińsko–mazurskim. Takim sam jak w województwie świętokrzyskim- poziom 35 procent występuje w kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, zachodniopomorskim i w części województwa mazowieckiego. Najniższy 10-procentowy poziom wsparcia przewidziano dla Warszawy.

lipiec

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Maria Zuba