Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Opłakany stan dworca kolejki wąskotorowej w Pińczowie

Budynek dworca kolejki wąskotorowej w Pińczowie doczeka się remontu. Zagospodarowany zostanie również teren wokół niego. Władze miasta mają już plan rewitalizacji i czekają na unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Obecny stan obiektu nie zachęca turystów do odwiedzania tego miejsca. Budynek nie był remontowany od kilkudziesięciu lat.

29.07.2016 11:58

image 29.07.2016. Dworzec kolejki wąskotorowej w Pińczowie Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Pasażerowie "Ciuchci Express Ponidzie" skarżą się na stan toalet, które nie nadają się do użytku. Na brudnych oknach byłego pomieszczenia dla dyżurnego ruchu widnieją wypłowiałe, nieaktualne rozkłady jazdy sprzed kilku lat, a w środku urządzono magazyn niepotrzebnych, starych rzeczy.

kibel

fot. Andrzej Kuszak

Prezes fundacji "Zwrotnica" Andrzej Kuszak, od lat zabiega o poprawę stanu technicznego dworca i infrastruktury kolejowej na pińczowskim odcinku trasy. Jak mówi, to miejsce wymaga gruntownego odnowienia.  

kibel

fot. Andrzej Kuszak

Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak przypomina, że gmina przejęła teren od PKP we wrześniu ubiegłego roku. – Były problemy z zachowaniem czystości w tym miejscu. W związku z tym postanowiliśmy przejąć budynek i  pobliskie garaże - mówi. Plan rewitalizacji zakłada uporządkowanie terenu, wybudowanie drugiego peronu, a także placu zabaw i siłowni. Pojawią się nowe ławki i latarnie, a cały teren zostanie odgrodzony zielenią. Burmistrz podkreśla, że rozpoczęcie remontu jest uzależnione od przyznania pieniędzy przez Urząd Marszałkowski.

Gmina Pińczów jest jednym z udziałowców spółki Ciuchcia Express Ponidzie. Kolejka przewozi rocznie ok. 15 tys. turystów.

Kamil Włosowicz

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów kolejka wąskotorowa