Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Poszkodowany widz podczas rekonstrukcji w Łopusznie

Wypadek podczas rekonstrukcji historycznej w Łopusznie. W czasie odpalenia ładunków wybuchowych został poszkodowany widz. Nie wiadomo, dlaczego doszło do eksplozji na widowni, a nie na placu, gdzie odbywała się inscenizacja.

Autor: Stanisław Blinstrub

24.07.2016 18:31 / Aktualizacja 24.07.2016 21:15

image 24.07.2016. Wypadek podczas widowiska historycznego "Śladami Hubala” w Łopusznie Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Świadek zdarzenia powiedział Radiu Kielce, że widział, jak odłamek petardy wyleciał w powietrze i trafił mężczyznę.

Poszkodowanemu udzielono pomocy przedmedycznej. Ambulans dotarł na miejsce wypadku po 29 minutach z Włoszczowy. Mężczyzna o własnych siłach dotarł do karetki, gdzie otrzymał pomoc lekarską. Następnie przewieziono go do szpitala na dalsze badania. Według informacji Radia Kielce - poszkodowany pozostanie kilka dni na obserwacji. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak powiedział kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Łopusznie Sławomir Stelmaszczyk - impreza była określona jako plenerowa, a nie masowa i była dobrze zabezpieczona. Dlatego nie wymagano karetki pogotowia, a tylko odpowiedniej liczby ratowników medycznych. Sławomir Stelmaszczyk dodał, że impreza miała wszystkie wymagane przepisami pozwolenia.

Dionizy Krawczyński ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "Jodła" po raz kolejny koordynował działania rekonstruktorów. Jak podkreślił - przy wielu imprezach karetek nie ma, a zabezpieczenie medyczne organizują ratownicy ze straży pożarnej.

Policja jeszcze nie otrzymała zgłoszenia o wypadku, dlatego śledczy sprawą się nie zajęli.

Galeria zdjęć Wypadek podczas widowiska historyczne "Śladami Hubala” w Łopusznie (24 lipca 2016) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Łopuszno Rekonstrukcja historyczna