Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lekarze wysłali skargę do NIK. Będzie kontrola?

Najwyższa Izba Kontroli zamierza zbadać zasadność skargi, która wpłynęła od lekarzy zatrudnionych w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie. Jak już informowaliśmy - medycy obawiają się o miejsca pracy i dalsze funkcjonowanie szpitala. W związku z tym wysłali do NIK i Ministerstwa Zdrowia pismo, w którym informują m.in. o pogarszającej się kondycji finansowej placówki.

Autor: Iwona Murawska

13.06.2016 15:29

image Włoszczowa. Szpital im. Jana Pawła II Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Dyrektor kieleckiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli Grzegorz Walendzik informuje, że ewentualna kontrola w szpitalu odbędzie się, ale najwcześniej po wakacjach. Inspektorzy najpierw muszą się wywiązać z planu kontroli zatwierdzonego przez Sejm. W związku z tym pierwszy realny termin jest po wakacjach.

Najwyższa Izba Kontroli zamierza najpierw w tej sprawie skierować pisma do instytucji odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie szpitala we Włoszczowie.

Klika dni temu w rozmowie z Radiem Kielce starosta włoszczowski Jerzy Suliga zaprzeczył, jakoby szpital miał zostać przejęty przez prywatną spółkę. Twierdzi, że lecznica jest placówką publiczną i to rada powiatu może zdecydować o jej dalszych losach.

Szpital Powiatowy we Włoszczowie zadłużony jest na około 24 mln zł, a kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w tym roku jest o 4 mln mniejszy niż rok temu i wynosi niecałe 29 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital Włoszczowa NIK