Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Specjaliści rozmawiali o karmieniu piersią

Polki są na ostatnim miejscu w Europie jeżeli chodzi o karmienie dziecka piersią. Jednocześnie 98% Polek tuż po porodzie i w pierwszych dniach życia dziecka karmi je swoim pokarmem. Potem jednak przestają to robić.

Autor: Iwona Murawska

19.05.2016 21:03

image 18.05.2016 Kielce. O karmieniu mlekiem matki rozmawiali specjaliści w Narodowym Funduszu Zdrowia. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W 6 tygodniu życia dziecka już tylko połowa mam karmi dziecko w ten sposób, a w 6 miesiącu na 100 kobiet zaledwie 3 decydują się na karmienie swojego dziecka piersią. Jak informuje kierownik Kliniki Neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach dr Grażyna Pazera, powodem tego jest system, który nie wspiera kobiet, które chcą karmić dziecko piersią.Tymczasem jak dodaje dr Grażyna Pazera, pierwszy rok życia dziecka jest bardzo istotny dla rozwoju jego narządów i tylko mleko matki może zagwarantować prawidłowy rozwój organizmu człowieka i zapewnia zdrowie na dalsze życie.Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zamierza w przyszłości uruchomić bank mleka kobiecego z laboratorium mikrobiologicznym oraz poradnią laktacyjna.

Galeria zdjęć Kielce. Specjaliści w NFZ o karmieniu mlekiem matki (19 maja 2016) [Zdjęcia: 12]