Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krew pilnie potrzebna

Znów brakuje krwi w regionie świętokrzyskim. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zwraca się z apelem do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o honorowe oddawanie bezcennego leku. Obecnie największe zapotrzebowanie jest na grupę krwi A Rh dodatnią oraz na grupy ujemne.

Autor: Iwona Murawska

18.05.2016 15:02

image 03.04.2016 Krajno. Mobilny punkt poboru krwi. Akcja honorowego oddawania krwi. Krew oddaje pan Leszek Trzpiot. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z powodu niedoboru krwi nie są przesuwane planowe operacje w szpitalach, ale jeżeli niski stan w magazynach centrum będzie się utrzymywał, niewykluczone, że zabiegi będą musiały być przekładane na późniejszy termin.

Krew można oddać w dni powszednie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach oraz w oddziałach terenowych centrum: w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu oraz Skarżysku–Kamiennej. Natomiast we wtorki w Starachowicach, a w każdy ostatni piątek miesiąca w Busku–Zdroju. Przed oddaniem krew należy zjeść lekkostrawne śniadanie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krwiodawstwo krew Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa