Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Brzeziu powstanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

W budynku dawnej szkoły w Brzeziu w gminie Opatów ma powstać Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Byłaby to pierwsza tego typu placówka w gminie. Zamknięta 3 lata szkoła ma być gruntownie przebudowana i dostosowana do potrzeb co najmniej 30 pensjonariuszy.

16.05.2016 12:43

image Szkoła w Brzeziu Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

O konieczności utworzenia takiej placówki mówi burmistrz Opatowa, Andrzej Chaniecki. Podkreśla, że z powodu jej braku ponad 60 mieszkańców wymagających opieki medycznej, musi przebywać w  podobnych zakładach na terenie całego kraju.

Według przyjętej koncepcji, budynek szkoły zostanie nie tylko zmodernizowany, ale dobudowane zostanie nowe skrzydło. Powstanie także teren rekreacyjno-wypoczynkowy dla przyszłych pensjonariuszy. Placówka w Brzeziu miałby na początku przyjąć 30 pacjentów  

Zakłada się, że inwestycja może kosztować około 5 mln zł, z czego większość ma pochodzić z unijnego dofinansowania. W tym roku zostanie przygotowana pełna dokumentacja, by w przyszłym  rozpocząć prace budowlane. ZOL w Brzeziu byłby prowadzony przez podległy samorządowi  publiczny zakład opieki zdrowotnej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Brzezie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy