Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pojedynek Fajdka z Nowickim ozdobą memoriału Furmanka

W niedzielę od godziny 12.00 na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach rozegrany zostanie VII Memoriał Zdzisława Furmanka znanego w całym kraju szkoleniowca miotaczy. Udział w imprezie zorganizowanej przez Kielecki Klub Lekkoatletyczny potwierdziło wielu znanych zawodników, medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata, uczestników igrzysk Olimpijskich z aktualnym czempionem globu w rzucie młotem Pawłem Fajdkiem z Agrosu Zamość na czele.

Autor: Maciej Makuła

06.05.2016 13:21

image Memoriał Furmanka Fot.

- To będzie wielkie święto "królowej sportu" w naszym mieście - powiedział Radiu Kielce prezes kieleckiego KKL i jednocześnie syn Zdzisława Furmanka Grzegorz. Na szczególną uwagę zasługuje konkurs rzutu młotem, w którym wystąpią medaliści mistrzostw świata Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki, a także panie - "nasza" Katarzyna Furmanek i Joanna Fiodorow. Ponadto można będzie dopingować zawodników w biegach sprinterskich i średnich oraz skokach w dal i wzwyż dodał prezes Furmanek.

Przypomnijmy, VII Memoriał Zdzisława Furmanka rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12.00 prezentacją zawodników, a pół godziny później na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza rywalizację rozpoczną miotacze.

memoriał

icon-tag

Tagi do tego wpisu

memoriał Furmanka