Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

500+ poprawi sytuację demograficzną kraju i ożywi gospodarkę

Dziś startuje rządowy program "Rodzina 500 Plus". Jego celem jest poprawa demografii ale też ożywienie gospodarki - przypomniał na naszej antenie lider PiS w regionie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec.

Autor: Robert Kałuża

01.04.2016 11:29

image 01.04.2016. Pierwszy dzień przyjmowania wniosków o wsparcie z rządowego programu "Rodzina 500 +" Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Ten program to ważny element nowej polityki prorodzinnej. Zapewnia konkretną pomoc dla rodzin. Mamy nadzieję, że jego efektem będzie poprawa sytuacji demograficznej w kraju - mówił gość Radia Kielce. Poseł PiS jest przekonany, że program Rodzina 500 + wpłynie także na ożywienie gospodarki. - W tym roku wypłacone zostanie rodzinom ponad 17 miliardów złotych. Te pieniądze trafią na rynek i zasilą polską gospodarkę. Przełożą się na spadek bezrobocia i powstanie nowych miejsc pracy - powiedział poseł Krzysztof Lipiec.

W całym kraju od dziś przyjmowane są wnioski o świadczenie z programu Rodzina 500 plus. Można je składać osobiście w formie papierowej lub przez Internet. Jak zakłada program, każda rodzina bez względu na dochody będzie mogła otrzymać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko. W przypadku jednego dziecka pomoc będzie przysługiwała tym rodzinom, w których dochód na osobę nie przekroczy 800 złotych i 1200 złotych w przypadku dzieci niepełnosprawnych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Rozmowa Dnia