Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

PiS oskarża PSL o spekulacyjny handel ziemią

Poseł Krzysztof Lipiec lider Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim oskarżył w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej w Kielcach działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego o spekulacyjny handel ziemią.

Autor: Bartłomiej Zapała

21.03.2016 15:35

image 21.03.2016. Konferencja posła PiS Krzysztofa Lipca na placu Artystów Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W jego opinii PSL pod przykryciem walki o interes polskich rolników, próbuje jedynie zabezpieczyć interesy osób, które kupują ziemię przy pomocy tzw. „słupów”.


Poseł Lipiec dopytywany o przykłady działaczy PSL zaangażowanych w spekulowanie ziemią wezwał do przeprowadzenia dziennikarskiego śledztwa na Ponidziu w okolicy Wiślicy lub Solca-Zdroju. Nie przedstawił żadnego nazwiska czy przykładu podejrzanej transakcji.


W odpowiedzi lider świętokrzyskiego PSL Adam Jarubas nazwał wypowiedź parlamentarzysty PiS "haniebną”.


Polemika między PiS, a PSL dotyczy procedowanej w Sejmie ustawy w sprawie obrotu ziemią. Wprowadzane przez nią zapisy chwalił w trakcie konferencji prasowej Jan Zawisza, przewodniczący "Solidarności Rolników Indywidualnych" w województwie świętokrzyskim.


Więcej o nowych propozycjach dotyczących zasad ochrony polskiej ziemi przed spekulacyjnym wykupem mówić będziemy w Radiu Kielce w Punktach Widzenia o godz. 17.10.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec PiS PSL