Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierz inwestuje

Do kilku ważnych inwestycji przygotowuje się w tym roku samorząd Sandomierza. W budżecie zapisano pieniądze m.in. na rozbudowę miejskiej biblioteki publicznej, rewitalizację parku miejskiego i kolejnych terenów nadwiślańskich przy bulwarze. Ponadto ma rozpocząć się przebudowa Placu 3 Maja, który od ponad 20 lat pełni funkcję bazaru.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

07.01.2016 07:36

image Sandomierz jesienią. Kamienice na Rynku Fot. Robert Felczak / Radio Kielce
Komentarze

W tym roku w Sandomierzu powstaną trzy ronda, co ma pomóc w rozwiązaniu problemów komunikacyjnych. Jedno z nich wybudowane będzie u zbiegu ulic Słowackiego i Koseły, drugie przy Mickiewicza i Armii Krajowej i następne na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Koseły.

Zdaniem przewodniczącego Rady Miasta Roberta Pytki tegoroczny budżet został przygotowany na miarę możliwości finansowych Sandomierza. Tę opinię podziela radny Jerzy Żyła, który stwierdził  że w budżecie ujęte zostały inwestycje najbardziej pilne i oczekiwane przez mieszkańców.
Budżet zakłada nadwyżkę w wysokości 1 mln 200 tys złotych, która zostanie przeznaczona na  wykup obligacji komunalnych wyemitowanych we wcześniejszych latach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz inwestycja