Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Licytacja gołębi zakończona sukcesem

Rekordową sumę - 51 tysięcy 100 złotych zebrali miłośnicy rasowych i pocztowych gołębi dla dziecięcego oddziału onkologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Licytacja odbyła się w Targach Kielce, w ramach wystawy gołębi i królików.

Autor: Marlena Płaska

06.12.2015 16:55

image Wystawa gołębi, królików i drobiu ozdobnego w Targach Kielce (6 grudnia 2015 r.) Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Od czterech lat organizuje ją kielecki okręg Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. W tym roku na charytatywną aukcję wystawiono 129 gołębi – mówi prezes okręgu Sławomir Pająk. Przekazali je hodowcy z całej Polski, aby pomóc dzieciom chorym onkologicznie. Na licytacji znalazły się najwyższej klasy gołębie pocztowe. W ubiegłym roku najdroższy okaz został sprzedany za ponad 2 tysiące. W tym roku główną atrakcją aukcji był gołąb, który wygrał jedną z kategorii na Olimpiadzie Gołębi Pocztowych.

Wśród licytujących byli tacy, którzy co roku włączają się w pomoc dla chorych dzieci. Wśród nich był pan Piotr z Szydłowca, który hoduje gołębie od ponad 40 lat. Podkreśla, że dzięki licytacji można kupić dobrego gołębia do swojej hodowli i wesprzeć dzieci. Także pan Tadeusz Fąfara uważa, że warto brać udział w licytacji na tak szczytny cel.

W ramach 3 pierwszych licytacji organizatorzy przekazali dziecięcemu oddziałowi onkologicznemu w Kielcach łącznie 110 tysięcy złotych.

Galeria zdjęć Wystawa gołębi, królików i drobiu ozdobnego w Targach Kielce (6 grudnia 2015 r.) [Zdjęcia: 14]