Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowoczesna klinika w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii

Klinika Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii została dziś otwarta w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. Dotychczas oddział znajdował się w szpitalu dziecięcym przy ulicy Langiewicza. Po przeprowadzce, klinika została wyposażona w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, informuje jej kierownik, Przemysław Wolak.

Autor: Iwona Murawska

04.11.2015 13:52

image 4.11.2015 Kielce. Klinika Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatalogii, uroczyste otwarcie. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

To m. in. wieża laparoskopowa w technologii 3D oraz centrum laseroterapii. W klinice jest 40 łóżek, rocznie przyjmowanych jest około 4 tysięcy pacjentów.

Jak podkreśla Andrzej Domański - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, w porównaniu z oddziałem chirurgii przy ulicy Langiewicza, w nowej klinice zdecydowanie polepszyły się warunki lokalowe i bytowe zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu. Każda z sal jest wyposażona w węzeł sanitarny, jest też możliwość opieki nad dzieckiem przez matkę.

Klinika Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii znajduje się na trzecim piętrze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. 

Galeria zdjęć Klinika Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatalogii (4 listopada 2015) [Zdjęcia: 59]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Świętokrzyskie Centrum Pediatrii