Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będą pieniądze na kolejne ważne inwestycje drogowe

Remonty, budowa kilku obwodnic oraz kolejnego mostu na Wiśle to najważniejsze zadania jakie mają być współfinansowane do 2020 roku przez województwo świętokrzyskie.

Autor: Marek Orkisz

07.10.2015 11:27

image 07.10.2015 Kielce. Rozmowa Dnia. Adam Jarubas Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Jak powiedział marszałek Adam Jarubas nowa unijna perspektywa umożliwia realizacje obwodnic min. Staszowa, Starachowic, Włoszczowy, Daleszyc i Nowego Korczyna. Większość z nich to konsekwencja już zrealizowanych inwestycji. Oddany do użytku most w Połańcu powoduje, że coraz więcej kierowców jeździ w tym kierunku. Stąd konieczność budowy obwodnicy Daleszyc i Staszowa.

Z kolei po remoncie trasy Kielce - Włoszczowa - kolejnym etapem powinna być budowa obwodnicy miasta. Planowany jest także most na Wiśle w Nowym Korczynie. Inwestycją jest zainteresowane województwo małopolskie. 

Jak dodał gość Radia Kielce w sumie wybudowanych i wyremontowanych ma zostać 250 kilometrów dróg. Zadania będą finansowane z pieniędzy województwa ale przede wszystkim z RPO i Polski - Wschodniej. Marszałek liczy że uda się pozyskać na ten cel 700 mln złotych.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

inwestycja drogi