Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

IV Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach w Chmielniku

IV Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach rozpoczną się dziś w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym "Świętokrzyski Sztetl" w Chmielniku. Motywem przewodnim tegorocznych spotkań będzie postać św. Jana Pawła II - papieża dialogu oraz 250-lecie wielkiej sztuki Teatru Narodowego. Gościem specjalnym wydarzenia będzie aktor Artur Barciś.

Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz

27.09.2015 08:49

image „Świętokrzyski Sztetl" w Chmielniku Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Dziś w "Świętokrzyskim Sztetlu" o godzinie 15.00 rozpocznie się blok otwarty dla publiczności z projekcją filmu "Papież, który nie umarł” autorstwa Tamary Elżbiety Jakżyny. Reżyserka została zamordowana na początku tego roku w Moskwie.

O godz. 17.00, w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza za ofiary II wojny światowej, w 73. rocznicę deportacji Żydów chmielnickich do obozu zagłady w Treblince.

Natomiast jutro w  Domu Kultury w Chmielniku aktorzy krakowskiego Teatru Art-Re zaprezentują spektakl "Pchła Krętaczka-Szachrajka" na podstawie bajki Jana Brzechwy. Po przedstawieniu wśród uczniów  szkół podstawowych przeprowadzony będzie konkurs recytacji fragmentów jego wierszy.

Wcześniej, z gimnazjalistami spotka się Artur Barciś, który porozmawia z nimi o tym, "Czy teatr jest i pozostanie ważny?", a także "Czy postać Żyda jest obecna w narodowej sztuce teatralnej?". Uczniowie, pod okiem mistrza spróbują też swoich sił, jako aktorzy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Świętokrzyski Sztetl